Телефонуйте » (+38) 096 227 41 41

Панель додатку є одним з найважливіших елементів дизайну, який можна реалізувати для Android-додатку. Передбачено кілька можливостей для інтерфейсу користувача, які роблять додаток відразу знайомим користувачам, узгоджуючи його з іншими додатками Android.

Основні функції включають в себе:

• Спеціальний простір для додавання вашому додатку ідентичність із зазначенням місця розташування користувача в додатку.
• Доступ передбачуваним чином до важливих дій (наприклад, для пошуку).
• Підтримку навігації і перемикання виглядів (з вкладками або розкривними списками).

У самому загальному вигляді на панелі додатку відображається з одного боку заголовок для activity та меню, яке розкривається, на іншому боці. Навіть в такій простій формі панель додатку корисна для всіх activity, бо інформує користувачів про те, де вони знаходяться і підтримує ідентичність для вашого додатка.


Рис.1. Панель додатка з назвою програми та меню, яке розкривається.

Підтримка ВЕРСІЙ Android

Починаючи з Android 3.0 (11 рівень API), усі activity, які використовують тему за замовчуванням, мають ActionBar як панель додатку. Тим не менш, функції панелі додатку поступово додавалися до рідної ActionBar для різних версій Android. В результаті, рідний ActionBar веде себе по-різному, залежно від того, яку версію системи Android використовує пристрій. Навпаки, найновіші функції додаються до версії бібліотеки підтримки Toolbar (панелі інструментів), і вони доступні на будь-якому пристрої, який може використовувати бібліотеку підтримки.

З цієї причини, ви повинні використовувати клас бібліотеки підтримки Toolbar, щоб застосувати панелі додатків своїх activity. Використання бібліотеки підтримки панелі інструментів допомагає забезпечити послідовність дій вашого додатка на найширшому діапазоні пристроїв. Наприклад, віджет панелі інструментів надає можливість дизайну матеріалу на пристроях під керуванням ОС Android 2.1 (7 рівень API) або пізнішої версії, а нативна панель дій не підтримує матеріал, якщо на пристрої не встановлено версію Android 5.0 (21 рівень API) або пізнішу версію.

ДОДАЄМО ПАНЕЛЬ ІНСТРУМЕНТІВ ДО Activity

Ці кроки описують, як налаштувати Панель інструментів як панель додатка своїх activity:

1. Додайте бібліотеку підтримки v7 appcompat до свого проекту, як це описано в Support Library Setup.
2. Переконайтеся, що activity поширюється на AppCompatActivity:

public class MyActivity extends AppCompatActivity {
  // ...
}

Примітка. Зробіть цю зміну для кожної activity у своєму додатку, який використовує панель інструментів як панель додатку.

3. У маніфесті додатка встановіть елемент <application>, щоб використати одну з тем програми NoActionBar. Використання однієї з цих тем забороняє додатку використовувати власний клас ActionBar, щоб надати панель додатка. Наприклад:

<application
    android:theme="@style/Theme.AppCompat.Light.NoActionBar"
    />

4. Додайте панель інструментів до макета activity. Наприклад, наступний код макета додає панель інструментів і надає йому вигляд плаваючого над activity:

<android.support.v7.widget.Toolbar
   android:id="@+id/my_toolbar"
   android:layout_width="match_parent"
   android:layout_height="?attr/actionBarSize"
   android:background="?attr/colorPrimary"
   android:elevation="4dp"
   android:theme="@style/ThemeOverlay.AppCompat.ActionBar"
   app:popupTheme="@style/ThemeOverlay.AppCompat.Light"/>

Material Design specification рекомендує, щоб ширина панелі додатків становила 4 dp.
Розташуйте панель інструментів у верхній частині макета activity, оскільки ви використовуєте її як панель додатку.

5. У методі activity onCreate(), викличте метод setSupportActionBar() і передайте панелі інструментів activity. Цей метод встановлює панель інструментів як панель додатку для activity. Наприклад:

@Override
protected void onCreate(Bundle savedInstanceState) {
    super.onCreate(savedInstanceState);
    setContentView(R.layout.activity_my);
    Toolbar myToolbar = (Toolbar) findViewById(R.id.my_toolbar);
    setSupportActionBar(myToolbar);
    }

Тепер ваш додаток має основну панель дій. За замовчуванням, панель дій містить лише назву програми та меню, яке розкривається. Спочатку меню параметрів містить лише елемент Settings. Ви можете додати додаткові дії до панелі дій та названого меню, як описано в розділі Addingand Handling Actions.

використовуйте методи утиліти ПАНЕЛі додатку

Після того, як встановите панель інструментів як панель додатку activity, ви отримаєте доступ до різних методів утиліти, які надаються класом ActionBar бібліотеки підтримки v7 appcompat. Цей підхід дозволяє виконувати ряд таких корисних речей, як приховати та показати панель додатку.

Щоб скористатися методами утиліти ActionBar, викличте метод activity getSupportActionBar(). Цей метод повертає посилання на об'єкт програми AppBar. Після того, як знайдете посилання, ви зможете викликати будь-який метод ActionBar, щоб налаштувати панель додатку. Наприклад, щоб приховати панель додатку, викличте ActionBar.hide ().

Попередній урокНаступний урок
(Оновлено 22.10.2017)
(Джерело: developer.android.com)

Новини

  • Модуль SMARC запускає Android або Linux на Snapdragon 820
    Модуль SMARC запускає Android або Linux на Snapdragon 820

    SMART 2.0 "Snapdragon 820 SOM" iWave має 3 Гб LPDDR4, 32 Гб eMMC, Wi-Fi та Bluetooth, а також вхідні/вихідні виводи, включаючи GbE, HDMI 2.0, MIPI-CSI, USB 3.0 та PCIe. Комп'ютер розміром 82x50 мм працює на ОС Android Snailbone або вище, з наступною підтримкою Linux. Snapdragon 820 об'єднує чотири 14-нм Cortex з технологією FinFET - два на частоті 2,15 ГГц, а два з 1,6 ГГц, які намагаються імітувати високоякісні Cortex-A72. Крім того, SoC оснащений 624 МГц Adreno 530 GPU, Hexagon 680 DSP і 14-розрядним ISP для Spectra. Snapdragon 820 SOM підтримує кодування H.265 4K@60 та кодування 4K@30.

    in Новини

Записатися на курс