Якщо ви зробили попередній урок, то вже створити Android-проект, який включає в себе набір вихідних файлів для "Hello World", що дозволяють за замовчуванням відразу запустити додаток.

Як саме ви запустите свій додаток залежить від двох речей: ви маєте реальний пристрій під управлінням Android чи використовуєте лише Android Studio. Ми покажемо вам, як встановити і запустити додаток на реальному пристрої і на емуляторі Android, і в обох випадках, як з Android Studio, так і з використанням інструментів командного рядка.

Запуск на реальному пристрої

Якщо ви маєте пристрій під управлінням Android, то встановити та запустити додаток можна так.

Налаштування пристрою

1. Підключіть свій пристрій до комп’ютера розробки за допомогою кабелю USB. Якщо ви розробляєте на Windows, то, можливо, буде треба встановити відповідний драйвер USB для вашого пристрою. Для отримання довідки з установки драйверів див. документ OEM USB Drivers.
2. Включіть USB debugging (налагодження USB) на пристрої.
·    На більшості пристроїв, що працюють під управлінням Android 3.2 або старше, ви можете знайти опцію в меню Settings > Applications > Development (Налаштування > Програми > Розробки).
·    На Android 4.0 і новіших, це в Settings > Developer options (Налаштування > Опції для розробників).
Примітка: На платформі Android 4.2 і новіших, Developer options (параметри для розробника) приховані за замовчуванням. Щоб зробити їх доступними, перейдіть в меню Settings > About phone (Налаштування > Про телефон), та натисніть Build number (номер збірки) сім разів. Поверніться до попереднього екрану, щоб знайти Developer options.

Запуск додатка з Android Studio

1. Виділіть файл одного з ваших проектів і виберіть пункт Run (Виконати) на панелі інструментів.
2. У вікні Choose Device (Вибір пристрою), яке з'явиться, виберіть перемикач Choose a running device (Вибрати працюючий пристрій), потім - свій пристрій, і натисніть кнопку ОК.
Android Studio встановить додаток на підключеному пристрої і запустить його.

Запуск додатка з командного рядка

Відкрийте командний рядок і перейдіть в корінь директорії вашого проекту. Використовуйте Gradle, щоб побудувати свій проект в режимі налагодження, викличте задачу збірки assembleDebug за допомогою сценарію оболонки Gradle (gradlew assembleRelease).
Це створює налагоджувальний файл .apk всередині каталогу модуля build/, названого MyFirstApp-debug.apk.
На платформах Windows введіть наступну команду:
> gradlew.bat assembleDebug
На Mac OS і Linux платформах введіть наступні команди:
$ chmod +x gradlew
$ ./gradlew assembleDebug

Після створення проекту, вихід APK для модуля додатку знаходиться в app/build/outputs/apk/.
Примітка: Перша команда (chmod) надає права на виконання в сценарії оболонки Gradle і необхідна тільки перший раз, коли ви будуєте цей проект з командного рядка.
Переконайтеся, що каталог Android SDK platform-tools/ включений в змінну PATH середовища, а потім виконайте:
adb install app/build/outputs/MyFirstApp-debug.apk
На своєму пристрої знайдіть MyFirstApp і відкрийте його.
От тепер ви побудували і запустили Android-додаток на пристрої!

Запуск на емуляторі

Чи використовуєте ви Android Studio, чи командний рядок, щоб запустити свій додаток в емуляторі, Вам спочатку потрібно створити Android Virtual Device (віртуальний пристрій Android - AVD). AVD є конфігурацією пристрою для Android-емулятора, який дозволяє моделювати конкретний пристрій.

Створення AVD

1. Запустіть Android Virtual Device Manager (Диспетчер віртуальних пристроїв Android):

·    В Android Studio, виберіть Tools > Android > AVD Manager (Інструменти > Android > AVD Manager), або клацніть значок AVD Manager на панелі інструментів.
·    Або з командного рядка перейдіть в каталог sdk/ і виконайте:
        tools/android avd

Примітка: AVD Manager (Менеджер AVD), який з'являється при запуску з командного рядка, відрізняється від версії в Android Studio, тому наступні інструкції, можуть застосовуватися не всі.

Основний екран AVD Manager показує ваші поточні віртуальні пристрої.

2. На головному екрані AVD Manager (рис. вище), натисніть кнопку Create Virtual Device (Створити віртуальний пристрій).
3. У вікні Select  Hardware (Вибір обладнання) виберіть конфігурацію пристрою, наприклад, Nexus 6, і натисніть кнопку Next (Далі):

4. Виберіть потрібну версію системи для AVD і натисніть Next (Далі):

5. Перевірте налаштування конфігурації, а потім натисніть Finish (Готово):

Тепер маєте доданий новий віртуальний пристрій Android:

Для отримання додаткової інформації про використання AVD див. Managing AVDs with AVD Manager.

Запуск додатка з Android Studio

1. В Android Studio виберіть проект і виберіть пункт Run (Виконати) на панелі інструментів.
2. У вікні Choose Device (Вибір пристрою), натисніть кнопку перемикача Launch emulator (Запуск емулятора).
3. З випадного меню Android virtual device (віртуальний пристрій Android), виберіть емулятор, який створили, і натисніть кнопку ОК.
Щоб емулятор завантажив себе необхідно декілька хвилин. Вам, можливо, доведеться розблокувати екран. Коли ви це зробите, My First App з'явиться на екрані емулятора:

Запуск додатка з командного рядка

1. Створіть проект з командного рядка. Вихід APK для модуля додатка знаходиться в app/build/outputs/apk/.
2. Переконайтеся, що каталог Android SDK platform-tools/ включений в змінну PATH навколишнього середовища.
3. Виконайте наступну команду:
adb install app/build/outputs/MyFirstApp-debug.apk
4. На емуляторі знайдіть MyFirstApp і відкрийте його.
От ви побудувати і запустили Android-додаток на емуляторі!

Попередній урокНаступний урок
(Джерело: developer.android.com)