Телефонуйте » (+38) 096 227 41 41

У минулому році, коли фірма Monterail міняла свій офіс, щоб нове місце було більшим і кращим, вони вирішили спроектувати офіс так, щоб він був також розумніший.

"Смарт" частина

Такий величезний проект не міг початися без хорошого, довгого семінару про потреби фірми. Після ретельного семінару зупинилися на таких характеристиках:

• управління світлом;
• конференц-зал і сигналізація про зайнятість кімнати для телефонних розмов;
• індивідуальні коди доступу для головних дверей для кожного члена команди в централізованій базі даних;
• аудіосистема з опцією потокової бездротової музики;
• окремі, керовані канали аудіо у вбиральні;
• п'ять телевізорів з можливістю управління контентом, який показується на них;
• світлодіодні лампи на кухні з управлінням кольором;
• здатність контролювати все за допомогою веб-додатків (з робочого столу, з мобільного телефону і панелей, змонтованих на стінах).

Після цього, в рамках проекту була зроблена система автоматизації і вся концепція офісу була готова до реалізації в реальному житті. Для всієї апаратної частина смарт-офісу було заплановане місце під час будівельних робіт, виконаних командою ремонтників.

Технічні рішення і ризики надійності

Більшість систем автоматизації, які були знайдені, побудовані на основі промислових контролерів - через їх надійність та строгі обмеження виробництва.

"Давайте робити щось нове, щось таке, чого ми раніше не бачили в Інтернеті."

Після деяких роздумів була зроблена ставка на Raspberry Pi. В першу чергу, обговорювали надійність, бо не змогли знайти такий великий проект на основі RaspberryPi. Автори хотіли з'ясувати, чи це можливо. І вони це зробили.

Серце системи

Існує один головний Raspberry Pi, який управляє всіма апаратними засобами низького рівня. Для досягнення цієї мети довелось створити два види користувача пристроїв:

• Перший з них назвали "розподільний щит": розподіл живлення і забезпечення роз'ємами, які з'єднують всі периферійні пристрої: сам RPi, датчики руху, дверний замок і т.д.

• Другий пристрій являє собою плату драйверів реле. Реле як настінний вимикач, але замість того, щоб повернути його і вимикати вручну, на нього подається напруга. Існує одне реле для кожної групи світла, бо є більше 30 одиниць, щоб забезпечити весь офіс Monterail.

Основний блок також запускає веб-сервер з веб-додатком, що дозволяє керувати всіма інтелектуальними функціями.

Сигналізатор присутності

Ця функція реалізується за допомогою звичайного датчика руху, встановленого в кожній кімнаті. Сигнали зібрані в пристрої, описаному вище.
Управління телевізійними панелями
Є п'ять додаткових Raspberry Pi, підключених до окремих телевізорів. Всі вони незалежні і показують в основному смішні меми або веб-сайти з важливою інформацією.
Це було досягнуто шляхом простого запуску Chrome в режимі кіоску на кожному пристрої. Використовується ChromeDebuggingProtocol для управління з вебу (це основний Raspberry Pi).
У деяких випадках (наприклад, лейтмотиви під час подій, доступних для громадськості) ми знали, що необхідне нам зображення буде відображатися на телевізорах з проектора. Замість того, щоб перемонтувати всю систему, ми зробили простий хак: купа перемикачів та розгалужувачі HDMI з'єднали один з одним, щоб створити можливість змінювати джерело ТВ від Raspberry Pi. Тепер можна використовувати веб-додаток для управління, якщо виводимо зображення з проектора незалежно на кожний телевізор.

Аудіосистема офісу

Автори закінчили тим, що всі акустичні системи високі якості в офісі встановлені в стелі.
Аудіосистеми розділили на кілька секцій і з'єднали з підсилювачем мовлення. Два Raspberry Pi підключені до підсилювача і на них запустили сервери DLNA і AirPlay. Завдяки цьому, всі підключені до WiFi і можна передавати музику через бездротовий канал з вибраним розділом аудіо.
Крім того, в офісі є зовнішні акустичні системи з окремим RPi для вбиральні. Він має встановлений плеєр інтернет-радіо, а простий API дозволяє керувати ним за допомогою веб-додатків смарт-офісу. Простий дотик дозволяє прослухати програвання радіо. Вибір інтернет-радіо для програвання в убиральні ретельно управляється людьми на каналі #music Slack.

Керовані двері доступу

Коли хтось приєднується до команди Monterail потрібно, щоб він отримав окрему карту доступу до офісних дверей. Додавання нової карти вручну буде дратувати, бо є можливість підключити зчитувач карт до зовнішнього пристрою ...
Автори підключили його до головного Raspberry Pi і створили базу даних, узгодивши з кожним працівником номер їх карти і код доступу. Ця установка дозволяє додавати нові карти просто вставивши її в базу даних.

Світлодіодні лампи на кухні

На кухні фірми є лампа RGB LED, сформована в формі логотипу Monterail. Вона доступна з ІЧ-пульта дистанційного керування для керування палітрою кольору.
Віддалено? Автори використовуємо Raspberry Pi, щоб напряму контролювати колір теж за допомогою веб-додатку. З'єднувальні дроти приєднані безпосередньо до ІЧ-гнізда і емуляція пульта дистанційного керування з готовою до використання бібліотекою було легшою, ніж ви могли б подумати.

Планшети з контекстом

Управління всім офісом з комп'ютера або мобільного телефону дуже зручно, але що, якщо у нас немає будь-якого з цих пристроїв з собою? Світло може управлятися в аналоговий спосіб, але автори хотіли б мати всю систему в межах досяжності.
В результаті, прийшли до ідеї Android-керованих планшетів на стінах біля стратегічних кімнат. Кожен з них працює, як і такий же додаток, який знайдете на робочих столах. Вони можуть також відображати календар заповненості кімнати, так що кожен може побачити доступність найближчої кімнати.

Завершальні нотатки

• Налаштування відмовостійкості управління світлом. Якщо щось з RPi йде жахливо неправильно, ми все ще можемо керувати освітленням через "класичний" аналоговий шлях.
• Вся установка обладнання виконана під час будівельних робіт.

Висновок: Ми ♥ ️ RPi

Люди будуть думати, що побудова систем такого масштабу за допомогою Raspberry Pi є божевіллям, бо в них занадто багато речей, які можуть піти не так.
Тепер, після того, як пройшов рік від запуску даної системи смарт-офісу на основі 7-ми Raspberry Pis знаємо, що немає чого боятися!
Наведена система, звичайно, не готова до масового виробництва і реалізації. Модулі повинні бути стандартизовані і RPi слід використовувати у версії “Computed Module”. Але це доводить впевненість, що RPi можна використовувати для набагато більш складних завдань, ніж миготіння світлодіодів або потокове відео. Він може керувати всім вашим офісом!

(Джерело: monterail.com)

Новини

  • SDR в IoT

    iotSDR пропонує платформу розробок для IoT-радіо та мережевих доменів. На платі два передавачі Microchip AT86RF215, для вводу-виводу модему на Xilinx ZYNQ SoC, приймач GNSS MAX2769 для GPS, Galileo, BieDou та Glonass. Плата сумісна з ПЗ GNURadio SDR. Дозволяє розробити протоколи фізичного рівня LoRa, SigFox, WightLess, Bluetooth, BLE, 802.15.4, ZigBee тощо для IoT, або шлюз IoT через TheThingsNetwork, LPWAN або Google Thread. Пам'ять EEPROM: 1x AT24MAC602 , flash-пам'ять: 1x QSPI 128 Мб, RAM: 256 MБ DDR3,слот для Micro SD карти, входи/виходи: 2x 8-бітних інтерфейси PL, інтерфейс 8-бітного PS, Gigabit Ethernet, USB 2.0 (USB3310), USB 2.0 (CP2104), 2x SMA RF-роз'єми для приймача діапазонів IoT, 2x SMA RF-роз'єми для приймача 2,4 ГГц , RF-роз'єм приймач GNSS, FPGA-роз'єм JTAG для програмування. Розміри плати: 76,2 мм x 101,6 мм.

     

    in Новини

Записатися на курс