Телефонуйте » (+38) 096 227 41 41

В дослідженнях Hacker SBC 2015 взяли участь 1721 респондентів. Тепер прийшов час розкрити верхню десятку одноплатних комп'ютерів - переможців  Hacker SBC 2015.
В травні, спільнота LinuxGizmos.com і Linux Foundation’s Linux.com проспонсорували 10-денне опитуванні SurveyMonkey читачів обох сайтів, запропонувавши їм вибрати свої улюблені три одноплатні комп'ютери на основі відкритої специфікації Linux або Android. Цього року було 1721 респондентів - більш ніж у два рази більше від опитування 2014 – які обрали своїх фаворитів зі списку 53 одноплатних комп'ютерів, у порівнянні з 32-ма минулого року.

Переможці перераховані нижче, разом з резюме читацьких відповідей на питання про критерії при покупці, призначення додатків і порадами, які вони хотіли б включити в список.


Результати основних хакерських одноплатних комп’ютерів

Зверніть увагу, що для оцінки був використаний метод Borda Count, в якому потроїли кількість перших місць для конкретного одноплатного комп’ютера, та подвоїли кількість других місць при виборі, а потім додали перші два результати до незкорегованої кількості третіх місць при виборі.



Топ-10 хакерських одноплатних комп'ютерів 2015 р

Як видно вище (і на фото нижче), в десятці найпопулярніших SBC (одноплатних комп’ютерів) в дослідженні  Hacker SBC 2015 потрапили Raspberry Pi 2 Model B, Beaglebone Black, Raspberry Pi Model B+, Odroid-C1, DragonBoard 410c, Odroid-XU3, Parallella, Arduino TRE, Edison Kit for Arduino і Odroid-U3. В таблиці далі нижче наведені основні характеристики і специфікації кожної з цих десяти плат.


Загальний вигляд топ-10 хакерських одноплатних комп'ютерів 2015 р.

Незважаючи на зростаючу конкуренцію в співтоваристві SBC з відкритим вихідним, Raspberry Pi домінували більш, ніж коли-небудь. Чотирьохядерний процесор Raspberry Pi 2 Модель B відірвався від BeagleBone Black, який зайняв друге місце, з рахунком 2455 пунктів до 1598, а одноядерний Raspberry Pi Model B + прийшов третім з 784 пунктами, або майже в два рази обігнав ODROID-С1, який зайняв четверте місце (399).



Порівняння ключових особливостей і специфікації 10 кращих хакерських одноплатних комп’ютерів

Raspberry Pi має двІ з трьох найбільш корисних переваг

Відкрите програмне забезпечення лідирує серед критеріїв покупки SBC
Коли запитали читачів про їх критерії вибору одноплатного комп’ютера при покупці, то відповідь був схожа на торішню. Підтримка програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом і екосистеми спільноти знову зайняли перше і друге місця. Вони обоє йдуть рука об руку, тому що без спільноти немає шансів своєчасно отримати зміни.


Критерії покупки хакерських SBC

Як і минулого року, щільно збилися категорії мереж/бездротового доступу, низька вартість, і апаратне забезпечення з відкритим вихідним кодом, які доповнили п'ятірку критеріїв покупки. Вони відрізняються небагато, з мережевими можливостями на вершині цього разу.
Споживчий попит для плат з WiFi і Bluetooth, в поєднанні з більш низькою вартістю бездротових чіпів, допомогли зробити бездротовий доступ на платі більш поширеним в цьому році. Категорія мереж відображає зростаючий попит на провідні мережі, які є досить стандартними на комерційних x86-одноплатних комп’ютерах, але далекы від приведені хакерських плат на ARM. Розділ коментарів, пов'язаний з цим питанням, був повні закликів додати Gigabit Ethernet, два порти Ethernet і живлення через Ethernet (PoE).
Інша категорії - I/O (вхід/вихід) - займає шосте місце, а потім знову тісно йдуть пам'ять/пристрій зберігання, енергоефективність та продуктивність процесора.

Домашня автоматизація очолила список застосувань

Читачів також попросили вибрати головний додаток для своїх проектів SBC. Учасники могли вибрати стільки категорій, скільки вони хотіли, але всі вони були однакового рангу. Домашня автоматизація знову очолила список, майже з тим самим рахунком 59,7 відсотка, що й минулого року.


Типи додатків, для яких очікувалося використати одноплатний комп’ютер

Цього року сервери спеціальних функцій піднялись з третього на друге місце, вище навчання, яке впало з другого на четверте місце, пропустивши на третє місце домашню мультимедіа. Частково це було пов'язано з тим, що були об'єднані раніші категорії "мистецтво або розваг» та «інша побутова електроніка", більшість з яких, ймовірно, потрапили у категорію домашньої мультимедії. За ними роботи, безпілотні літальні апарати, а далі більш промислові додатки.
У категорії "Інше", представлені матеріали, що, як правило, укладаються в один з наших існуючих угруповань, з великою кількістю користувачів, які зазначили конкретну домашню автоматизацію та інші штучки IoT (Інтернету речей), як додатки з віддаленими датчиками. Додатки, перераховані тут, показати широкий спектр вбудованих систем на Linux. Серед основних, багато з яких були перераховані більш ніж один раз, відносяться SDR, автомобільні, художні інсталяції, SCADA, HPC, телескопи для дослідження, записи польоту, цифрове мистецтво, метеостанції, охорона здоров'я, керування 3D-принтера, агрономія, моделі поїздів, обробка платежів, автоматизація тестування, синтезатори музики, запис параметрів навколишнього середовища, збільшення сенсорів людини, пристрої автоматизації безпеки/камери, машинний зір, ігри, оборона, біометрія та ін.

М'ясник, пекар, свічник-мейкер?

Окремим проханням до читачів було вибрати термін, який найкраще охарактеризував би природу їх проектів SBC, при цьому дозволялась лише одна відповідь. Цього року з’явилось навчання як окрема категорія, поряд з попередніми категоріями творчість/хоббі і комерційні/прототипування.


Природа проектів SBC

Навчання (освіта) здобуло 11 відсотків, у той час як творчість/хоббі впало до 68 відсотків, а комерційна незначно знизилась до трохи більше 18 відсотків. Припускаємо, що в минулому році розробники для навчання частіше, ніж комерційний обирали творчість/хоббі і, отже, співвідношення приблизно те ж саме.

Детальніше?

Більш детальну інформацію про 53 плат цього опитування, в тому числі посилання на сайти і освітлення попередніх проектів LinuxGizmos можна знайти в цьому розділі 2015 Hacker SBC Survey. Крім того, Linux.com опублікував слайд-шоу топ-10 SBC в своїй підсумковій історії дослідження.
(За матеріалами EN: linuxgizmos.com)

Новини

  • SDR в IoT

    iotSDR пропонує платформу розробок для IoT-радіо та мережевих доменів. На платі два передавачі Microchip AT86RF215, для вводу-виводу модему на Xilinx ZYNQ SoC, приймач GNSS MAX2769 для GPS, Galileo, BieDou та Glonass. Плата сумісна з ПЗ GNURadio SDR. Дозволяє розробити протоколи фізичного рівня LoRa, SigFox, WightLess, Bluetooth, BLE, 802.15.4, ZigBee тощо для IoT, або шлюз IoT через TheThingsNetwork, LPWAN або Google Thread. Пам'ять EEPROM: 1x AT24MAC602 , flash-пам'ять: 1x QSPI 128 Мб, RAM: 256 MБ DDR3,слот для Micro SD карти, входи/виходи: 2x 8-бітних інтерфейси PL, інтерфейс 8-бітного PS, Gigabit Ethernet, USB 2.0 (USB3310), USB 2.0 (CP2104), 2x SMA RF-роз'єми для приймача діапазонів IoT, 2x SMA RF-роз'єми для приймача 2,4 ГГц , RF-роз'єм приймач GNSS, FPGA-роз'єм JTAG для програмування. Розміри плати: 76,2 мм x 101,6 мм.

     

    in Новини

Записатися на курс