Телефонуйте » (+38) 096 227 41 41

Плата TMS320C6678L від Texas Instruments використовується для проведення лабораторних робіт по курсу "Пристрої цифрового оброблення сигналів", який викладається на кафедрі РТПС НТУУ "КПІ".

TMDXEVM6678L - високоефективна, автономна платформа розробки, яка дозволяє користувачам оцінювати і розробляти програми для цифрових сигнальних процесорів (ЦСП) TMS320C6678  Texas Instruments. Плата (EVM) є еталонною платформою для розробки апаратних засобів на базі ЦСП TMS320C6678. Схеми, приклади коду і вказівки по застосуванню доступні для полегшення процесу розробки апаратних засобів і скорочують час виходу продукту на ринок.

Основні характеристики плати:

·    багатоядерний ЦСП TMS320C6678
·    512 MB пам'яті DDR3-1333
·    64 MB NAND Flash
·    16MB SPI NOR FLASH
·    Два порти Ethernet Gigabit з підтримкою швидкості передачі даних 10/100/1000 Мбіт – один AMC на роз'єм AMC і один RJ-45 роз'єм
·    170 контактний B+ AMC інтерфейс, який містить SRIO, PCIe, Gigabit Ethernet і TDM
·    Високоефективний роз'єм для HyperLink
·    128KБ I2C EEPROM для завантаження
·    2 службові світлодіоди, 5 банків DIP-перемикачів і 4 світлодіоди з програмним керуванням
·    RS232 Послідовний інтерфейс на 3-контактному роз'ємі або UART через mini-USB роз'єм
·    EMIF, таймер, SPI, UART на розширеному 80-контактному роз’ємі
·    емулятор XDS100 через високошвидкісний інтерфейс USB 2.0
·    60-контактний роз'єм JTAG для підтримки всіх зовнішніх типів емуляторів TI
·    контролер управління модулем (MMC) для Інтерфейсу інтелектуального управління платформою (IPMI)

Зовнішній вигляд плати TMDXEVM6678L:

Функціональна блок-схема TMDXEVM6678L:

Розміщення елементів на платі:

Стан перемикачів SW3-SW6 і SW9 за замовчуваням:

Структура процесора:

1.    Завантаження та встановлення програмного забезпечення

Для роботи необхідно три пакети програмного забезпечення:

·    Code Composer Studio  (середовище розробки, IDE CCS)
·    Processor-SDK RTOS (набір інструментів для розробки ПО)
·    Пакет емуляції CCS (якщо використовується JTAG для підключення до плати).

Щоб завантажити останні версії CCS та Processor-SDK RTOS для процесора C6678  перейдіть  за посиланням  PROCESSOR-SDK-RTOS-C667x Product downloads  та завантажте їх.
При встановлені CCS ви можете вибрати підтримку різної архітектури процесорів:

Наприклад,

·    Sitara AMx Processors для процесорів AM335x, AM437x, AM57x
·    66AK2x multicore DSP + ARM Processors & C66x KeyStone multicore DSP для процесорів K2E, K2G, K2H, K2K, K2L, C665x, C667x
·    OMAP-L1x DSP + ARM9 Processor для процесорів OMAP-L1x
·    C6000 Power-Optimized DSP для процесорів C674x

Якщо плануєте використовувати емулятори відміні від класу XDS100 або класу XDS200,  то виберіть відповідні драйвери емуляції під час встановлення. CCS не дозволяє оновлювати драйвери, які не були встановлені під час першої інсталяції.

Далі потрібно встановити Processor-SDK RTOS.

SDK забезпечує основні фундаментальні будівельні блоки, які полегшують розробку прикладного програмного забезпечення для багатоядерних ЦСП. 

Основні компоненти включають в себе:

• операційна система реального часу SYS/BIOS для пристроїв TI
• Chip бібліотеки, драйвери і основні утиліти для платформи
• бібліотеки часу виконання (Run-time libraries)
• бібліотеки для міжпроцесорної взаємодії для зв’язку ядер і пристроїв
• базовий мережевий стек і протоколи
• оптимізовані бібліотеки алгоритмів для специфічних і  неспецифічних програм
• інструменти для налагодження (Debug)
• завантажувачі і завантажувальні утиліти
• демонстраційні програми і приклади

Детальний опис знаходиться за посиланням Processor SDK RTOS Release Notes.

В SDK присутні компілятори, що дозволяє збирати програмне забезпечення без необхідності встановлення CCS. Однак для розробки та налагодження потрібно середовище розробки.

Переконайтеся, що CCS закритий перед установкою. Щоб уникнути налаштувань шляхів CCS "Tool Discovery Path"  для пошуку компонентів у різних каталогах, рекомендується встановити SDK у тому самому каталозі, що і CCS. Це C:/TI для Windows і /home/[user]/ti    для Linux.

Кожен програмний компонент поставляється як eclipse plug-in (плагін). Після установки SDK, CCS має виявити кожен з плагінів під час запуску. У вікні CCS Help->Help Contents будуть перераховані всі доступні документи, і користувач може переглядати документи з вікна довідки.

Якщо ви встановили SDK і CCS в різних каталогах перегляньте файл посилання Custom Installation Path, яке містить інструкції для налаштування.

2.    Послідовність підключення плати TMS320C6678L EVM

Для того, щоб почати працювати з EVM, дотримуйтесь наведених інструкцій.

Попередження: Плата EVM чутлива до електростатичних розрядів (ESD). Використовуйте заземлюючий браслет або інший пристрій для запобігання пошкодженню плати. Обов'язково підключіть кабелі зв'язку (USB, Ethernet) перед подачею живлення до обладнання.

1. З DVD диску встановіть COM driver, виконавши програму \drivers\DPlnst32.exe для  64-bit системи виконайте  \drivers\DPInst64.exe ДО ПІДКЛЮЧЕННЯ кабелю USB та включення живлення EVM. (Або \drivers\USB_COM_Driver.exe)

2. За допомогою кабелю Ethernet підключіть один кінець кабелю до порту Ethernet (3) на EVM, а інший кінець кабелю до комп'ютера (або мережі).

3. За допомогою кабелю USB mini-B підключіть EVM до комп'ютера (2). Це дає можливість за допомогою емулятора XDS-100 завантажувати програми до процесора. Якщо ви використовуєте інший емулятор, то підключіть його до JTAG роз’єму.

На платі EVM можна використовувати послідовний порт USB або стандартний роз'єм DB-9 (використовуйте кабель USB, який входить в комплект). Керування  режимами  здійснюється шунтами (по замовчуванню вони встановлені для використання USB):

4. Налаштуйте конфігураційний перемикач EVM.

Перевірте Endian режим в налаштуваннях перемикачів SW3. Повинен бути встановлений Little Endian режим. Перемикач SW3 також містить настройки режиму завантажування плати:

Мікроперемикач Endian ON: Little
Мікроперемикач Endian OFF: Big

Перевірте режим завантаження на перемикачах SW3 - SW6. Нижче приведений режим завантаження NOR режим шляхом завантаження з EEPROM за адресою 0x51:

Встановіть перемикач користувача для запуску демонстраційної програми. Програмі необхідно IP-адреса. Вона може використовувати як статичну IP-адресу (попередньо налаштовану) або може запросити її за допомогою DHCP. Це контролюється шляхом установки мікроперемикача 2 на групі перемикачів SW9.

Мікроперемикач 2 ON: DHCP
Мікроперемикач 2 OFF: Статичний IP

В результаті перемикачі  (SW3, SW4, SW5 та SW6) мають бути встановлені згідно рисунку:

Для довідки. Режими Завантаження за допомогою мікроперемикачів

EVM підтримує завантаження програм з різних пристроїв (EEPROM, NAND або NOR) через IBL (при I2C адресі 0x51), I2C EEPROM (при I2C адресі 0x50), а також режими ROM завантаження (наприклад, Ethernet, SRIO, PCIe, SPI і т.д.) в яких адреса завантаження отримується безпосередньо з коду ROM. Нижче наводиться таблиця, яка показує параметри перемикання режиму завантаження за допомогою модулів перемикачів, які підтримує EVM:

Footnotes:
1. Pin 1 of SW3 is the endian pin, by default, it is set to off (Little Endian) 
2. Pin 2-4 of SW3 are the boot mode pins, by default it is set to I2C boot mode (off, on, off)
3. Pin 1-4 of SW4 and pin 1-2 of SW5 are the boot parameter index pins for I2C boot (paramter index 0/1 for NOR boot image 0/1, parameter index 2/3 for NAND boot image 0/1, parameter index 4 for TFTP boot). By default, image 0 is programmed to offset byte address 0x0 on NOR, and 0x4000 (block 1 start address) on NAND, image 1 is programmed to offset byte address 0xA00000 on NOR, and 0x2000000 on NAND.
4. Pin 4 of SW5 is the I2C address pin (off: 0x51, on: 0x50)  for I2C boot mode
5. This will set the board to boot from SRIO boot mode, with reference clock at 312.5 MHz, data rate at 3.125 GBs, and lane setup 4-1x ports and DSP System PLL at 100 MHz.
6. This will set the board to boot from Ethernet boot mode, with SerDes clock multiplier x 4, core PLL clock at 100 MHz.
7. This will set the board to boot form PCIE boot mode, with PCIE in end point mode and DSP System PLL at 100 MHz.
8. This will set the board to boot from SPI NOR via the ROM code, with boot-table contents expected in the NOR. 24bit addressing has been set.
Please refer to Technical_Reference_Manual for the boot mode switch settings on the board.

5. Підключіть адаптер живлення постійного струму 12 В (входить в комплект) до відповідного роз'єму на платі EVM. Для того, щоб захиститися від статичної електрики, підключіть інший кінець кабелю живлення тільки після того, як ви підключили кабель живлення до плати.

6. Запустимо демонстраційну програму з коробки ("out of box")  High Performance DSP Utility Application (HUA). Деталі про демонстраційну програму за посиланням:http://processors.wiki.ti.com/index.php/MCSDK_HUA_Demonstration_Guide.

Демо HUA працює в Static IP або DHCP режимі в залежності від мікроперемикача 2 SW9. Якщо вибраний DHCP, то програма буде передавати IP адресу через UART.

1 спосіб визначення IP адреси

Для цього потрібно встановити програму послідовного порту Terminal (наприклад, Terminal v1.9b ), провести налаштування згідно з рисунком (Baud Rate: 115200,   Data Bits: 8, Parity: None, Flow Control: Off).

Натисніть кнопку RESET_FULL на платі EVM. Зачекайте 40 секунд для завантаження демо-версії BIOS Out-Of-Box (OOB). Демо-версія отримує IP-адресу з сервера і відображає його на консолі термінала. Скопіюйте IP-адресу.

  

2 спосіб визначення IP адреси

Щоб знайти її серед інших пристроїв, підключених до локальної мережі, виконайте сканування локальної мережі за допомогою програми Advanced IP Scanner. Ідентифікувати свою плату можна за її номером і відповідною МАС-адресою:

Відкрийте web browser, вставте IP address (наприклад,172.17.10.76) до web browser.

У вікні браузера з’явиться наступне:

У модулі Flash/EEPROM також  завантажено наступні демонстраційні програми:

Підключення та перевірка плати завершена.

Новини

  • SDR в IoT

    iotSDR пропонує платформу розробок для IoT-радіо та мережевих доменів. На платі два передавачі Microchip AT86RF215, для вводу-виводу модему на Xilinx ZYNQ SoC, приймач GNSS MAX2769 для GPS, Galileo, BieDou та Glonass. Плата сумісна з ПЗ GNURadio SDR. Дозволяє розробити протоколи фізичного рівня LoRa, SigFox, WightLess, Bluetooth, BLE, 802.15.4, ZigBee тощо для IoT, або шлюз IoT через TheThingsNetwork, LPWAN або Google Thread. Пам'ять EEPROM: 1x AT24MAC602 , flash-пам'ять: 1x QSPI 128 Мб, RAM: 256 MБ DDR3,слот для Micro SD карти, входи/виходи: 2x 8-бітних інтерфейси PL, інтерфейс 8-бітного PS, Gigabit Ethernet, USB 2.0 (USB3310), USB 2.0 (CP2104), 2x SMA RF-роз'єми для приймача діапазонів IoT, 2x SMA RF-роз'єми для приймача 2,4 ГГц , RF-роз'єм приймач GNSS, FPGA-роз'єм JTAG для програмування. Розміри плати: 76,2 мм x 101,6 мм.

     

    in Новини

Записатися на курс