Телефонуйте » (+38) 096 227 41 41

Інтернет речей (Internet of things - IoT) не є чимсь новим: високотехнологічні компанії та експерти обговорюють ідею вже протягом багатьох десятиліть, і перший підключений до Інтернету тостер був представлений на конференції ще в 1989 році. За своєю суттю, IoT простий: мова йде про підключення пристроїв через Інтернет, дозволяючи їм спілкуватися з нами, додатками і один з одним.

Популярним прикладом, якщо незрозуміло, є смарт-холодильник: як відносно того, щоб ваш холодильник міг сказати, що немає молока, відправивши вам повідомлення, що в його промоніторених внутрішніх камерах не залишилося нічого, або що на коробці, яка лежить в ньому, вже підійшла дата використання?
IoT, однак, ширший, ніж  розумні будинки і підключені пристрої. Він масштабується до інтелектуальних міст - підключаючи світлофори через відстеження трафіка, або смарт-контейнери, які сигналізують, коли вони повинні бути очищені - і промисловості, з підключених до всього датчиків, від відстеження посилок до моніторингу сільськогосподарських угідь.
Чому це важливо? Всі ці дані і автоматизоване їх використання є більш ефективним, а це означає, що ми будемо споживати менше енергії.
IoT важливий тому, що об'єкт, який може представити себе в цифровому вигляді, стає щось більшим, ніж об'єкт сам по собі. В той же час, Інтернет речей є складною концепцією, щоб визначити її точно. IoT описує світ, де все, що завгодно, може бути підключене і спілкуватися в інтелігентній манері. Іншими словами, з Інтернетом речей фізичний світ стає однією великою інформаційною системою.
IoT все більш і більш стає темою розмови як на робочому місці, так і за його межами. Це концепція, яка має потенціал, щоб впливати не тільки на те, як ми живемо, а й на те, як ми працюємо. Але що саме є "Інтернет речей" і який вплив він матиме на нас, якщо такий є?
Давайте почнемо з розуміння кількох речей.
Широкосмуговий Інтернет стає все більш широко доступним, вартість підключення знижується, все більше пристроїв створюються з можливостями Wi-Fi і датчиками, вбудованим в них, витрати на технології зменшуються, і розумний телефон стрімко проникає всюди. Всі ці речі створюють "ідеальний шторм" для IoT.

Аналітики фірми Gartner стверджують, що до 2020 року буде понад 26 млрд підключених пристроїв ... це багато з‘єднань (а дехто навіть вважає це число набагато більшим, понад 100 млрд). IoT є гігантською мережею пов'язаних "речей" (яка також включає людей).

Наскільки це безпечно? Чи може Інтернет речей бути безпечним?

Все нове і блискуче має недоліки, і безпека та конфіденційність - найбільші проблеми для IoT. Всі пристрої та системи збору тримають багато персональних даних про людей - розумний вимірювач знає, коли ви вдома і яка використовується електроніка, коли ви там - і це спільно з іншими пристроями та міститься в базах даних компаній.
З мільярдами пристроїв, з'єднаних разом, люди повинні бути впевнені, що їхня інформація залишається в безпеці? Чи не зможе хтось зламати тостер і тим самим отримати доступ до всієї вашої мережі? IoT також відкриває ще більше загроз безпеці компаніям по всьому світу.
Експерти з безпеки стверджують, що робиться не достатньо для зміцнення безпеки та конфіденційності в IoT на нинішніх ранніх стадіях і, щоб довести свою точку, зламали безліч засобів, від підключеної відеоняні до автоматизованого освітлення та інтелектуальних холодильників, а також таких загальноміських систем, як сигнали світлофора.
Хакери не звертають, здебільшого, велику увагу на IoT: ймовірно, є не достатньо людей, що намагаються використати підключені прилади для нападу на них, але, як завжди, як тільки буде фінансова вигода від злому розумного будинку, будуть працювати в цьому напрямку і зловмисники.
Є також питання про недоторканість приватного життя та спільного використання даних. Це гаряча тема сьогодні, але можна тільки уявити, скільки розмов і проблем буде загострено, коли заговоримо про багато мільярдів з'єднаних пристроїв. Інше питання в тому, що багато спеціалізованих компаній будуть стикатися з масивною кількістю даних, які всі ці пристрої збираються виробляти. Компанії повинні з'ясувати спосіб для зберігання, відстеження, аналізу та розібратися у величезних обсягах даних, які будуть створені.
Тому коротка відповідь: так, IoT є відносно безпечним - ви навряд чи зіткнеться з серйозною втратою або пошкодження через смарт-датчики, принаймні, не більше, ніж через свій домашній комп'ютер. Тим не менше, немає ніякої гарантії і досі робиться не достатньо для забезпечення захисту IoT від злому.

Як це позначиться на нас?

Новим правилом майбутнього буде "все, що може бути під'єднане, буде під'єднане". Але чому ви хочете так багато підключених пристроїв на Землі, які спілкуються один з одним? Є багато прикладів того, як це може виглядати, і того, що може бути потенційною цінністю. Як відносно того, що ваш будильник розбудить вас о 6:00 ранку, а потім повідомить, коли ваша кава буде готова, щоб ви почали її пити? А носимий вами пристрій, який використовуєте на робочому місці, може сказати вам, коли і де ви були найбільш активні і продуктивні та поділиться цією інформацією з іншими пристроями, які ви використовували під час роботи?
У більш широкому масштабі IoT може бути застосований до таких речей, як транспортні мережі "розумних міст", що допоможе нам зменшити кількість відходів і підвищити ефективність, наприклад, використання енергії; він допомагає нам зрозуміти і поліпшити, як ми працюємо і живемо. Погляньте на візуалізацію нижче, щоб побачити, як може виглядати щось подібне:

Реальність така, що IoT дозволяє практично нескінченні можливості і під'єднання до таких місць, про багато з яких ми навіть не можемо подумати сьогодні, щоб повністю зрозуміти вплив. Не важко зрозуміти, як і чому IoT є такою гарячою темою сьогодні, бо він, безумовно, відкриває двері до великого числа можливостей, але і для багатьох проблем.

Як інтернет речей впливає на бізнес і працю?

Все залежить від вашої галузі: виробництво, мабуть, зайшло вперед далі в плані IoT, бо це корисно для організаційних інструментів, машин і людей, та відстеження, де вони знаходяться. Фермери також звертаються до підключених датчиків для моніторингу сільськогосподарських угідь і великої рогатої худоби, в надії на підвищення ефективності виробництва та відстеження стану здоров'я свого стада.
Приклади нескінченні, і все, що ми можемо передбачити, що підключені пристрої, швидше за все, проникнуть в більшість підприємств, якщо вони мають комп'ютери і підключені до веб. Коли ефективність є інструментами або рослинами, то легко оцінити потенційну вигоду, але коли це офісні працівники, яких пресують для отримання додаткової продуктивності, ви можете трохи спохмурніти: уявіть собі картку безпеки для доступу, яка використовується для відстеження, де ви знаходитесь в будівлі, тому ваш бос може підрахувати, скільки часу ви витрачаєте на кухні, щоб зробити чай.
З іншого боку, розумне відстеження чаю, коли відомо, коли ви його п‘єте, насправді може бути дуже зручним.

Що Інтернет речей означає для охорони здоров'я?

Розумні таблетки і підключені  пластирі для моніторингу вже доступні, підкреслюючи життєзберігаючий потенціал IoT, і багато людей вже оділи розумні годинники або фітнес-баслети на зап'ястя, щоб відслідковувати свої дії або серцебиття під час ходи.
Здоров'я – це одна з областей, де багато даних надають потенціал, щоб врятувати життя запобіганням виникненню хвороби, моніторингу її і аналізуючи її, щоб створити нові методи лікування. Тим не менш, наше здоров'я також є однією з найбільш чутливих областей нашого життя, тому конфіденційності і безпеки знадобиться небагато більше, ніж профілактичні ліки.

Чи є Інтернет речей реальним?

Це, мабуть, кращий запит в пошуковій системі Google про майбутнє IoT: це реально?
Дивно, що на це важко відповісти. Технологія сповнена маркетингу і реклами, тому часто важко вирішити на ранній стадії, чи є інновація дійсно новаторською чи ні. Адже багато експертів технологій знущалися з першого iPhone. Так змінювався цикл зрілості технологій Gartner за останні роки (порівняні 2012 і 2015 роки) :

На щастя, Інтернет речей є однією з тих широких ідей, які не залежать від одного проекту або продукту. Розумні холодильники також можуть бути приладами майбутнього, або можуть валятися на узбіччі, бо занадто багато технологій і занадто мало прибутку, але ідеї під'єднаних датчиків і інтелектуальних пристроїв, які приймають рішення без нашого втручання, будуть розвиватися.
Через десять років все може бути підключене або, можливо, тільки одиниці і шматки з конкретними перевагами, такі як смарт-вимірювачі; і ми можемо назвати їх смарт-пристроями IoT, або не називати їх взагалі ніяк, подібно, як смартфони стануть просто телефонами.
Незалежно від того, де він знаходиться і як ми його називаємо, IoT – реальний, але на те, як він буде виглядати в майбутньому, навіть Google сьогодні не може відповісти.

Новини

  • SDR в IoT

    iotSDR пропонує платформу розробок для IoT-радіо та мережевих доменів. На платі два передавачі Microchip AT86RF215, для вводу-виводу модему на Xilinx ZYNQ SoC, приймач GNSS MAX2769 для GPS, Galileo, BieDou та Glonass. Плата сумісна з ПЗ GNURadio SDR. Дозволяє розробити протоколи фізичного рівня LoRa, SigFox, WightLess, Bluetooth, BLE, 802.15.4, ZigBee тощо для IoT, або шлюз IoT через TheThingsNetwork, LPWAN або Google Thread. Пам'ять EEPROM: 1x AT24MAC602 , flash-пам'ять: 1x QSPI 128 Мб, RAM: 256 MБ DDR3,слот для Micro SD карти, входи/виходи: 2x 8-бітних інтерфейси PL, інтерфейс 8-бітного PS, Gigabit Ethernet, USB 2.0 (USB3310), USB 2.0 (CP2104), 2x SMA RF-роз'єми для приймача діапазонів IoT, 2x SMA RF-роз'єми для приймача 2,4 ГГц , RF-роз'єм приймач GNSS, FPGA-роз'єм JTAG для програмування. Розміри плати: 76,2 мм x 101,6 мм.

     

    in Новини

Записатися на курс