Телефонуйте » (+38) 096 227 41 41

AllJoyn далі розвиває Інтернет речей, визначаючи спільний протокол для пристроїв і додатків, щоб  вони знаходили і спілкуватися один з одним незалежно від транспортних технологій, платформи або виробника. AllJoyn є стандартом з відкритим вихідним кодом розробленим AllSeen Alliance.

Microsoft приєдналася до Альянсу AllSeen в 2014 році і додала AllJoyn як одного з основних компонентів в ОС Windows 10. З вбудований AllJoyn APIs, розробники можуть вільно написати сумісні з AllJoyn додатки, що працюють на будь-яких пристроях з Windows 10, включаючи ПК, планшети, телефони, Xbox, а також пристрої, що використовують Windows IoT Core. На додаток до підтримки платформи для AllJoyn, Microsoft випустила AllJoyn Studio - розширення Visual Studio, яке прискорює розвиток AllJoyn шляхом комбінування генерації коду за допомогою готових шаблонів додатків. AllJoyn Studio дозволяє розробникам отримати вигоду від потужності AllJoyn без клопоту налаштування і конфігурації.

Міст для пристрою системи

AllJoyn надає розробникам гнучкість у використанні широкого спектру платформ і технологій зв'язку, щоб побудувати пристрої для екосистеми AllJoyn. Тим не менш, багато виробників пристроїв мають у своїх портфелях рішення для існуючих пристроїв. Для таких ситуацій, Microsoft створила Device System Bridge (DSB) – міст для пристрою системи. DSB адаптує пристрої без AllJoyn до еко-системи AllJoyn, так що адаптовані пристрої зможуть взаємодіяти з AllJoyn як на їх спільній мові. Microsoft DSB підтримує такі системи домашньої автоматизації, як Zigbee і Z-Wave, а також може навіть підтримувати такі промислові системи автоматизації, як BACnet. Крім того, вихідний код доступний для налаштування для підтримки інших технологій.

Як працює DSB

Ключем до можливостей DSB є створення віртуального представлення пристроїв на шині AllJoyn. Таким чином, ці пристрої, незалежно від їх рідного з'єднання чи екосистеми пристрію, визначаються і будуть доступні як пристрої AllJoyn. На рис. нижче два DSB, по одному для Z-Wave і ZigBee, щоб створити віртуальне представлення двох пристроїв Z-Wave і одного пристрою ZigBee на шині AllJoyn. При цьому всі пристрої на сайті AllJoyn можуть спілкуватися один з одним. Оскільки всі пристрої Z-Wave і ZigBee на шині AllJoyn, то вони тепер можуть також спілкуватися один з одним.

Ще одним ключовим елементом дизайну DSB є те, що не вимагається жодних змін в AllJoyn або системі пристрою без AllJoyn. Всі необхідні усиновлення виконуються в DSB.
Як також показано на рис., немає відображення пристроїв AllJoyn на сторону не AllJoyn пристроїв. Метою DSB є приведення пристрою в екосистему AllJoyn. Включення лише в одну сторону спрощує розробку. Це також знижує ризик того, що засоби безпеки AllJoyn будуть ослаблені потенційно менш безпечною системою не AllJoyn пристрою.

Архітектура DSB

Запропонована Microsoft архітектура DSB складається з трьох основних компонентів: Network Access Stack (стек доступу до мережі), Adapter (адаптер) і Bridge (міст). На рис. нижче наведений огляд високого рівня цієї архітектури.

Міст презентує кожен внутрішній об'єкт як пристрій AllJoyn, розділяючи шину для кожного пристрою. Пристрої динамічно додаються або видаляються з шини AllJoyn. Конфігурація управляє видимістю пристрою та безпекою. Створення шини приєднується до інтерфейсу моста і конфігурації адаптера. Код моста агностичний до типів внутрішніх пристроїв і багаторазовий для будь-якого типу.
Адаптер створює і управляє віртуальними пристроями від імені кожного пристрою з не-AllJoyn мережі. Транслює схеми пристроїв в об'єкти внутрішніх пристроїв. Управляє такими мережевими ресурсами, як ключі доступу, облікові записи.
Стек доступ до мережі забезпечує доступ до ідентифікованої не AllJoyn мережі, наприклад, стеку Z-Wave.

Класи Adapter

Діаграма нижче показує класи розробників, які будуть використовувати в шаблоні Microsoft DSB для створення абстракції рідних пристроїв, які повинні бути додані в AllJoyn. Міст буде використовувати екземпляр класу адаптера, щоб створити вкладення шини для кожного пристрою зі списку Adapter.devices.

Спеціальні обробники (handlers)

AllJoyn визначає кілька базових послуг і фреймворків таких стандартних інтерфейсів, як LSF, HAE або Control Panel. DSB може розкрити їх з особливими обробниками. В даний час випуск шаблону DSB містить реалізацій LSF та інтерфейсів Control Panel. Розробники можуть підключити свій код в функції зворотного виклику для інтерфейсів LSF і Control Panel в міст.

Ресурси для розробників та інструменти

AllJoyn Studio

AllJoyn Studio є розширенням Visual Studio, розробленим Microsoft, що прискорює розвиток AllJoyn® шляхом об'єднання генерації коду і API WinRT з автоматизованим управлінням проектами та готовими шаблонами додатків. Це дозволяє розробникам отримати вигоду від потужності AllJoyn без клопоту налаштування і конфігурації.
Особливості:

- Універсальні шаблони додатків (C#, JavaScript, C++, Visual Basic)
- Автоматизоване управління та конфігурація проекту
- Додавання/видалення інтерфейсів в/з рішення
- Легкий доступ до управління проектами за допомогою меню AllJoyn®
- Завантаження інтерфейси від самоаналізу XML файл (и)
- Відкриття інтерфейсів від виробника (-ків) на network1

AllJoyn Studio може бути встановлена через Visual Studio Tools -> Extensions and Updates … -> Online -> In the “Search” field type “AllJoyn”
Більш докладно про те, як використовувати AllJoyn Studio, доступно тут.

Шаблон для Visual Studio DSB

Visual Studio DSB Template є розширенням Visual Studio, яке дозволяє легко створювати нові проекти DSB. Проект дозволить створити такі всі необхідні компоненти, як міст, проект оболонку для адаптера і всіх файлів рішень для створення DSB для пристрою. Це розширення Visual Studio містить як рідний, так і шаблони Managed AllJoyn Device System Bridge.
Шаблон може бути встановлений через Visual Studio Tools -> Extensions and Updates … -> Online -> In the “Search” field type “DSB”.
Документ Mapping DSB Objects to AllJoyn описує основні інтерфейси і методи, використовувані для побудови Alljoyn System Bridge.

Провідник AllJoyn

Цей інструмент може бути використаний для візуалізації і взаємодії з пристроями, виставлених на AllJoyn.

AllJoyn Explorer: Цей архів містить пакет AllJoyn Explorer AppX.
AllJoyn Explorer Setup Guide: Цей PDF містить документацію про те, як розвернути AllJoyn Explorer.
AllJoyn Explorer User Guide: Це PDF містить документацію про те, як використовувати AllJoyn Explorer.

Приклади DSB

AllJoyn DSB Mock Adapter Tutorial and Sample. У цьому підручнику показано, як використовувати додаток Device System Bridge для підключення пристроїв IoT Core до BACnet пристроїв.
AllJoyn DSB Z-Wave Adapter Tutorial and Sample. Цей підручник, заснований на демо з конференції Build 2015, що показує, як використовувати додаток Device System Bridge для підключення пристроїв IoT Core до пристроїв Z-Wave.
AllJoyn DSB GPIO Adapter Tutorial C++. Цей підручник демонструє, як використовувати системи шаблон AllJoyn Device System Bridge, щоб створити зразок додатку C++ для підключення до GPIO пристрою.
AllJoyn DSB GPIO Adapter Tutorial C#. Цей підручник демонструє, як використовувати шаблон AllJoyn Device System Bridge, щоб створити зразок додатку C# для підключення до GPIO пристрою.
AllJoyn DSB ZigBee Adapter Tutorial and Sample. Цей підручник показує, як використовувати додаток Device System Bridge для підключення пристроїв IoT Core до ZigBee пристроїв.
AllJoyn DSB BACnet Adapter Tutorial and Sample. Цей підручник показує, як використовувати додаток Device System Bridge для підключення пристроїв IoT Core до пристроїв BACnet.
AllJoyn.JS Tutorial. У цьому підручнику показано, як запустити додаток AllJoyn.JS, розроблений Allseen Alliance як додаток Windows 10. AllJoyn.JS дозволяє записувати JavaScript для створення, контролю та управління пристроями AllJoyn.

Cертифікація пристроїв AllJoyn

В січні 2016 р. більше десятка смарт-товарів для дому були показані на виставці CES, які можуть знаходити і взаємодіяти один з одним через програмне забезпечення фреймворку AllJoyn для підключення до Інтернету речей.
Пристрої включають в себе лампочки, аудіо системи, зволожувач повітря і камери безпеки, які можуть зв'язати з іншого для передачі. Вони з першої великої партії продуктів, які будуть сертифіковані AllJoyn для взаємодії.
Розробники пристроїв для дому відреагувати на події аби пристосуватися до потреб користувачів, які бажають, щоб всі пристрої спілкувалися на високому рівні, за рамками простого відправлення пакетів один одного в мережі. Існує не єдиний спосіб, щоб зробити це, але AllJoyn, ймовірно, буде однією з небагатьох систем, які будуть широко використовуватися.
AllJoyn управляється AllSeen Alliance. Він включає в себе групу таких відомих імен, як Microsoft, Cisco, IBM, Sony і Haier, а 06.01.2016 додалися 14 нових членів.
Мільйони пристроїв вже поставляється з більш ранніми формами AllJoyn. Що особливого в нових сертифікованих продуктах так це те, що вони пройшли через офіційні тести, щоб переконатися, що будуть спільно працювати з усіма іншими сертифікованими пристроями.
Ось деякі з недавно схвалених продуктів.

- LG Electronics Smart AC WLAN Module, компонент для кондиціонера, що дозволяє користувачам контролювати його через смартфон. WebOS TV від LG також AllJoyn-сертифікований.
- Лампочки LIFX color 1000, Color 1000 BR30, White 800 і White 900 BR30, які працюють у Wi-Fi мережі і можуть управлятися за допомогою додатку на смартфоні або через інші підключені пристрої.
- Зволожувач Heaven Fresh HF 810 і очищувач повітря HF 480. Вони також використовують Wi-Fi для дистанційного керування зі смартфона і координації з іншою такою побутовою технікою, як підключені печі, які могли б включити очищувач повітря в будь-який час, коли хтось почав готувати.
- Система безпеки будинку і система повідомлення Icontrol Networks Piper, у тому числі відеокамери, що дозволяє користувачам бачити свої будинки, коли вони поза ними. Piper може також координувати інші пристрої в будинку, наприклад, освітлення, через мережі більш низької потужності Z-Wave.

Як приклад того, як продукти AllJoyn могли б працювати разом, IControl може передати Piper повідомляти інші пристрої сигналізації про такі події, як відкривання дверей або виявлення руху. Наприклад, може з'явитися повідомлення на телевізорі LG або включиться лампочка LIFX.

Хмарний сервіс підтримки AllJoyn

Affinegy повідомив про CHARIOT Connect, перший хмарний сервіс, який забезпечує простий, безпечний віддалений доступ для IoT з агента шлюзу AllJoyn.
"У споживачів, що вимагають більшої інтеграції між пристроями і додатками в своїх «під'єднаних будинках", існує велика потреба в простому, надійному місці управління і безпечному віддаленому доступі", сказав Art Lancaster, співзасновник і головний технічний директор Affinegy і член Правління AllSeen Alliance.

Вперше, з  CHARIOT Connect, будь-який додаток AllJoyn, який був розроблений, щоб працювати тільки тоді, коли ви у себе вдома, миттєво перетворюється, щоб працювати, коли користувач знаходиться далеко від дому.
CHARIOT Connect має потенціал для підтримки дуже великих обсягів підключених продуктів. Розробники та компанії можуть самостійно зареєструватися і почати безпосередньо розробку, яка включає в себе код і необхідну документацію.
Технологія Affinegy сумісна з сотнями мережевих пристроїв. Його інтелектуальне виявлення пристроїв і технологія класифікація приходить з десятилітньої прихильності зробити життя з підключенням простим, безпечним і автоматизованим.
Послуги Affinegy в CHARIOT Connect, вбудовані і мобільні додатки тепер безкоштовно доступні на сайті http://chariot.globall у вигляді бета-версії для розробників продуктів IoT.

Нагадаємо, що ОС Windows 10 IoT Core реалізована для Raspberry Piа, отже, на цьому мікрокомп’ютері доступні всі можливості AllJoyn.

(За матеріалами: ms-iot.github.io)

Новини

  • SDR в IoT

    iotSDR пропонує платформу розробок для IoT-радіо та мережевих доменів. На платі два передавачі Microchip AT86RF215, для вводу-виводу модему на Xilinx ZYNQ SoC, приймач GNSS MAX2769 для GPS, Galileo, BieDou та Glonass. Плата сумісна з ПЗ GNURadio SDR. Дозволяє розробити протоколи фізичного рівня LoRa, SigFox, WightLess, Bluetooth, BLE, 802.15.4, ZigBee тощо для IoT, або шлюз IoT через TheThingsNetwork, LPWAN або Google Thread. Пам'ять EEPROM: 1x AT24MAC602 , flash-пам'ять: 1x QSPI 128 Мб, RAM: 256 MБ DDR3,слот для Micro SD карти, входи/виходи: 2x 8-бітних інтерфейси PL, інтерфейс 8-бітного PS, Gigabit Ethernet, USB 2.0 (USB3310), USB 2.0 (CP2104), 2x SMA RF-роз'єми для приймача діапазонів IoT, 2x SMA RF-роз'єми для приймача 2,4 ГГц , RF-роз'єм приймач GNSS, FPGA-роз'єм JTAG для програмування. Розміри плати: 76,2 мм x 101,6 мм.

     

    in Новини

Записатися на курс