Інтернет речей набирає обертів з безпрецедентною швидкістю. Ажіотаж створений передбаченнями від Gartner і Cisco, що до кінця 2020 року будуть з'єднані IoT понад 50 мільярдів пристроїв. І кожен раптом захотів бути частиною Інтернету речей. Не дивно, що ви також з нетерпінням очікуєте, щоб стати частиною індустрії на $1,9 трильйона.
Kevin Ashton - "Інтернет речей має потенціал, щоб змінити світ, подібно до того, як зробив Інтернет. Можливо, навіть більшою мірою".
З першої концепції "Інтернет речей", придуманої Kevin Ashton в 1999 році, фактичне визначення Інтернету речей пережило багато змін. Проте, простими словами, IoT може бути визначений, як навколишнє середовище, де фізичні пристрої з'єднані один з одним через Інтернет для збору та обміну даними для розумної реакції. Це високо інтелектуальна технологія M2M або машина-машина, яка має потенціал, щоб зробити революцію в тому, як ми живемо і працюємо.
Великі гравці в області інформаційних технологій та Інтернету вже працюють і тим чи іншим шляхом роблять інновації в області IoT. ARM стверджує в одному зі своїх досліджень, що понад 75% підприємств вже зробили свої кроки в цій області і очікується, що їх число досягне 96% до кінця 2016 року.
"Якби у нас були комп'ютери, які знають все, що потрібно знати про речі - використовуючи дані, зібрані ними без будь-якого нашого втручання, ми змогли б відстежувати і розраховувати все, і значно скоротити відходи, втрати і витрати. Ми хотіли б знати, коли речі необхідно замінити, ремонтувати або викликати, і чи свіжі вони, чи їх кращі властивості в минулому". - Kevin Ashton
Чому інструменти розробки з відкритим вихідним кодом для Інтернету речей такі популярні?
Причиною популярності інструментальних засобів розробки з відкритим вихідним кодом для IoT є спільнота користувачів. Ця спільнота хоче мати відкритий ринок для використання необхідних для пристроїв технологій, а не бути залежним від одного постачальника. Ще одна причина переходу до відкритого вихідного коду є створення екосистеми, в якій пристрої IoT і розроблені додатки можуть бути інтегровані без затримок і значних зусиль. І, нарешті, перехід до відкритого вихідного коду означає, що ваш пристрій або додаток може підтримувати безліч виробників, бо ви не розробляли код під будь-якого конкретного постачальника.
Інструменти розробки з відкритим вихідним кодом для IoT, в основному, розроблені спільнотою відкритих кодів, яка працювала з самого початку в домені IoT. Можете розгорнути використання додатків IoT з цими інструментами набагато швидше, ніж будь-коли раніше. Якщо починаєте будувати свій перший додаток IoT, то дане керівництво для інструментів з відкритим вихідним кодом якраз для вас.
Будуть перераховані 100 найбільш широко використовуваних і надійних інструментів з відкритим вихідним кодом для розробки додатків IoT. Автори намагалися включити до них апаратні платформи IoT, засоби розробки, програмне забезпечення, інтеграційні інструменти, операційні системи та інструменти моніторингу.
Інструменти розробника IoT
1. ThingBox
2. Node-RED
3. M2MLabs Mainspring
4. Kinoma
5. Eclipse IoT Project
6. Arduino
Сьогодні всі перераховані вище засоби розробки дуже зручні, але, перш ніж вибрати будь-який з цих інструментів, рекомендуємо переглянути їх повний профіль.
Апаратні платформи IoT
Найбільш важливою частиною розробки будь-якого додатку IoT є вибір правильної апаратної платформи.
Починайте роботу з такої простої платформи, як Arduino Yun, щоб прогресувати до UDOO і задовольнити потребу в ресурсах для додатка. Ось кращі апаратні платформи IoT для вибору:
7. Apio
8. Arduino Nano
9. Arduino Pro Mini
10. Arduino Uno
11. Arduino Yún
12. Arietta G25
13. BeagleBoard
14. Flutter
15. Flutter
16. IMUduino BTLE
17. Intel Edison
18. Intel Galileo
19. Libelium Waspmote
20. LightBlue Bean
21. Local Motors Connected Car
22. Microduino
23. Nanode
24. OpenKontrol Gateway
25. OpenPicus
26. panStamps
27. PicAxe
28. Pinoccio
29. Raspberry Pi 3
30. RasWIK
31. SAM R21 Xplained Pro
32. SmartEverything
33. SODAQ
34. SparkFun RedBoard
35. Tessel
36. Tessel 2
37. The AirBoard
38. The Rascal
39. TinyDuino
40. UDOO
41. WIOT
42. XinoRF
Програмне забезпечення для домашньої автоматизації
Перш, ніж зробити вибір з будь-якого перерахованого нижче програмного забезпечення, рекомендуємо пройти через чудову частину інформації про те, як вибрати систему домашньої автоматизації від HomeToys.
43. Eclipse SmartHome
44. Home Gateway Initiative (HGI) (Домашня автоматизація)
45. Ninja Blocks
46. openHAB
47. PrivateEyePi
48. RaZberry
49. The Thing System
Middleware
Багато розробників перших додатків для Інтернету речей недооцінювати важливість вибору правильного проміжного програмного забезпечення (middleware). Middleware - це механізм, який забезпечує безперебійний зв'язок між усіма різними компонентами.
Простими словами, "middleware" полегшує спілкування між «Інтернетом» і «речами».
Виберіть правильне проміжне програмне забезпечення відповідно до ваших потреб з таких:
50. IoTSyS
51. Kaa
52. OpenIoT
53. OpenRemote
Операційні системи
Після вибору правильної апаратної платформи прийшов час вибрати правильну операційну систему IoT для вашого застосування. Вибір повинен бути заснований на вимогах, API на рівні додатків і апаратному забезпеченні. Ось кращі операційні системи IoT на вибір:
54. AllJoyn
55. Contiki
56. Raspbian
57. RIOT
58. Spark
Засоби інтеграції IoT і горизонтальні платформи
Далі в списку інструментів для IoT з відкритим вихідним кодом є платформи для інтеграції, серед яких ви зацікавлені вибирати. Нижче перераховані деякі з кращих інструментів для інтеграції IoT, які доступні прямо зараз.
59. Canopy
60. Chimera IoT
61. DeviceHive (засоби інтеграції IoT і горизонтальні платформи)
62. net
63. Distributed Services Architecture (DSA)
64. IoT Toolkit
65. M2MLabs Mainspring
66. Mango
67. Nimbits
68. Open Source Internet of Things (OSIOT)
69. OpenRemote
70. Pico Labs (Kynetx з відкритим вихідним кодом, призначена для Pico Labs)
71. prpl Foundation
72. RabbitMQ
73. SiteWhere
74. SiteWhere
75. ThingSpeak
76. webinos
77. Yaler
API розробки IoT
78. 1248.io
79. BipIO (APIs)
80. Qeo Tinq
81. Zetta
82. Motion Shadow
Різні інструменти
83. Ehcache (Сітки даних в пам’яті)
84. Freeboard (Візуалізація даних)
85. Hazelcast (Сітки даних в пам’яті)
86. IoT Toolkit (Набір інструментів)
87. KinomaJS (Набір інструментів)
88. Thingful (Пошук)
89. ThingSpeak (Візуалізація даних)
Протоколи розробки додатків IoT
Нарешті, ви перебуваєте на етапі вибору правильної комунікаційної платформи для свого застосування IoT. Ось кращі пропозиції:
90. Advanced Message Queuing Protocol (AMQP) (Протоколи)
91. OASIS Message Queuing Telemetry Transport (MQTT)
92. Very Simple Control Protocol (VSCP)
93. Constrained Application Protocol (CoAP)
94. Extensible Messaging and Presence Protocol (XMPP)
Ресурси з відкритим вихідним кодом для IoT
Нарешті, якщо вам потрібна посилання на спеціалізовані ресурси, то можете перевірити перераховані нижче
95. e-Health Sensor Platform (IoT для здоров’я)
96. HabitatMap Airbeam (IoT для здоров’я)
97. Open Garden (IoT в комірчатих мережах)
98. Open Source Robotics Foundation (IoT для роботів)
99. OpenWSN (IoT в комірчатих мережах)
100. Oxford Flood Network (IoT для води)
Автори все зробили, щоб сформувати цей список топ-100 IoT інструментів і ресурсів з відкритим вихідним кодом. Якщо знаєте які-небудь інструменти, що мають істотне значення в даному контексті, але не перераховані тут, будь ласка, не соромтеся згадати про них у коментарях.
(Джерело: internetofthingswiki.com)