Ласкаво просимо в світ Raspberry Pi! Розглянемо деякі вступні кроки, за допомогою яких ви створите новий шлюз в Інтернет речей. Не мудруючи лукаво, давайте почнемо.

Установка Windows 10 IoT Core OS і підключення вашого RPi

Необхідне програмне забезпечення:

1. Налаштування робочого стола Windows 10 IoT Core - 500 МБ (файл .iso). Його можна завантажити з GitHub.
2. Windows 10 Pro на вашому ноутбуці або ПК.

Необхідне обладнання:

1. 8 Гб Micro SD-карта не нижче 4-го класу.
2. Рідер картки SD.

Крок 1:

На своїй машині з Windows 10 Pro OS завантажте панель Windows 10 IoT Core і встановіть її. Запустіть інсталятор, а потім завершіть установку.
Ви отримаєте наступне:

• WindowsIoTCoreWatcher
• WindowsIoTImageHelper

Крок 2:

Вставте карту SD у свій кардрідер і підключити його до ноутбука або ПК з портом USB. Потім запустіть WindowsIoTImageHelper:

Тепер можете знайти SD-карту, яка підключена до пристрою. Виберіть пристрій і прошийте (формат буде вказаний в цьому процесі).
Ви отримаєте наступний екран, на якому записується ваша операційна система Windows 10 IoT Core на SD-карту.

Тепер вимкніть рідер SD-карти, а SD-карту вставте в слот SD-карти свого RPi. Потім підключіть пристрій RPi.

Підключення:

Крок 1:

Почніть з додавання карти пам'яті SD в слот SD-карту в пристрій Raspberry Pi.

Крок 2:

Тепер підключіть USB-мишу і клавіатуру для свого RPi.

Крок 3:

Підключіть кабель HDMI від свого RPi до монітора або телевізора. Якщо у вас немає роз’єма HDMI, то використайте конвертер HDMI до VGA.

Крок 4:

Підключіть RPi до Інтернету через порт Ethernet або модем Wi-Fi.

Крок 5:

Тепер підключіть джерело живлення до RPi за допомогою мікро адаптера живлення 5В або кабелю USB для передачі даних, підключеного до ноутбука або ПК.

Крок 6:

Тепер увімкніть монітор. Ви отримаєте наступний екран, під час якого буде завантажуватися ОС Windows 10 IoT Core для RPi:

Крок 7:

Виберіть мову. Після цього ви побачите екран Device Info для Windows 10 IoT Core Raspberry Pi 2.

Про Windows 10 IoT Core

Екран Device Info Windows 10 IoT Core має такі пункти меню:

1. Device Info/Home Screen.
2. Tutorials.
3. Settings.
4. Power.

Device Info/Home Screen

Домашній екран ОС Windows 10 IoT Core містить ім'я пристрою, мережу (яка показує Інтернет-мережу, до якої ви підключені), IP-адресу (мережі), OS Version (версія ОС пристрою RPi), а також Connected Devices (показані пристрої, підключені через USB-порт).

Tutorials

Навчальні посібники про те, що ви можете зробити з RPi, як підключити пристрій, основна програма для LED, Hello Blinky і т.д.

Settings

Вкладка Settings дозволяє підключитися до мережі і вибрати мову.

Power

Power дозволяє вимкнути або перезавантажити пристрій.

Перша базова програма IoT

Вимоги:

1. Raspberry Pi 2/3 зі встановленою ОС Windows 10 IoT Core.
2. Ноутбук або ПК з ОС Windows 10 (встановлюється разом з Visual Studio 2015).
3. Обидва пристрої повинні бути підключені до мережі Інтернет.

Крок 1:

Запустіть Visual Studio 2015 на своєму ноутбуці/комп'ютері.

Крок 2:

Натисніть на File -> New -> Project -> Виберіть Visual C # -> Windows -> Blank App (Universal Windows). Назвіть свій проект ім'ям рішення, яке вам необхідне, і виберіть місце, де хочете зберегти файл проекту.

Крок 3:

Клацніть правою кнопкою миші на Reference під Solution Explorer і Add Reference, Натисніть на Universal Windows в Reference Manager Window - goto extensions – search for IoT. Додайте наступні посилання.

• Windows IoT Extensions SDK.
• Windows IoT Extensions for the UWP.

Крок 4:

Під MainPage.xaml, напишіть код для TextBox і Button:

<Grid Background="{ThemeResource ApplicationPageBackgroundThemeBrush}">
    <StackPanel HorizontalAlignment="Center" VerticalAlignment="Center">
    <TextBox x:Name="Message" Text="How are you?" Margin="10" IsReadOnly="True"/>
    <Button x:Name="ClickMe" Content="Click Me!"  Margin="10" HorizontalAlignment="Center"/>
    </StackPanel>
</Grid>

Ви повинні отримати наступний екран на панелі Designer Visual Studio 2015:

Крок 5:

Тепер, натисніть на Solution Name - в цьому проекті назва рішення Hello_World (Universal Windows), клацніть правою кнопкою миші на імені рішення і перейдіть до властивостей.

Рис 11

Під Application Page, перейдіть до Target Version -> Change it to Windows 10 (10.0; Build 10586) - яка є версією ОС Windows 10 IoT Core, встановленої на комплекті RPi.

Примітка: Тепер перейдіть до MainPage.xaml. Ви не можете знайти дизайнера панелі, так як цільова версія змінена на Windows 10 (10.0; Build 10586)

Крок 6:

Перейдіть до Solution Platforms в Visual Studio і виберіть ARM processor

Крок 7:

У наступній колонці, змініть джерело розгортання на Remote Machine. Тепер введіть IP-адресу з екрану Device Info своого RPi (під IP-адресою), а потім натисніть на кнопку вибору.

Крок 8:

Дивіться результат на моніторі або телевізорі, підключеному до RPi.

(Джерело EN: dzone.com)